üst reklem

2021’de WordPress E-posta Günlükleri Nasıl Kurulur

2021de WordPress E posta Gunlukleri Nasil Kurulur
Kategori: Genel
Temmuz 18 2021
: 0
alt reklam

2021’de WordPress E-posta Günlükleri Nasıl Kurulur

WordPress, 2003’ten beri var olan, kendi kendine barındırılan bir blog platformudur. Popülaritesi, bir Web sunucusu olduğu sürece herkesin kullanabileceği açık kaynaklı bir platform olması gerçeğine dayanmaktadır. Bitmiş Dünyadaki web sitelerinin %39’u yalnızca bu platform tarafından desteklenmektedir, bu nedenle bu platformun ne kadar popüler olduğunu kolayca hayal edebilirsiniz.

WordPress, karmaşık yazılımları öğrenmek zorunda kalmadan bir web sitesi oluşturmak isteyen kişiler için mükemmel hale getiren çok fazla esneklik sunar. Ek olarak, WordPress tabanlı birçok blogcu, kendi kendine barındırılan WordPress’in diğer platformlara kıyasla daha iyi performans ve esneklik sunduğunu fark eder.

Buna rağmen, WordPress’in birkaç önemli endişesi var ve hepsini daha iyi barındırma, temalar, eklentiler ve güvenlik kullanarak ele almanız gerekecek.

Okumalısınız: WordPress Web Sitesi İçin Olması Gereken En İyi 8 Eklenti [Hand-Picked List]

Bunun dışında, ele alınması gereken bir büyük endişe daha var ve o da şudur: e-posta teslim edilebilirliği.

Web sitenizin türü ne olursa olsun, bir blog, küçük işletme web sitesi veya e-ticaret mağazası olsun, WordPress kullanıcılarınıza şifre sıfırlama, yeni kullanıcı bildirimi, şifre değişikliği, kritik yorumlar gibi farklı durumlarda belirli e-posta bildirimleri gönderir. , ve dahası.

Bir e-ticaret mağazası söz konusu olduğunda, WordPress (WooCommerce), sipariş ayrıntıları, makbuz, yeni sipariş, alışveriş sepetini terk etme, kullanıcı hesabı durumu ve daha fazlası gibi çeşitli etkinlikler hakkında e-postalar gönderir.

WordPress E-posta Günlükleri nedir ve E-posta Günlüklerini Neden Açmalısınız?

E-posta bildirimlerinin blogunuz veya web siteniz için çok önemli olduğunu ve en iyi kullanıcı deneyimini sağladığını zaten biliyorsunuz. Ve kesinlikle bu e-postaların web sitenizden gönderildiğinden ve kullanıcıların bunları aldığından emin olmak istersiniz.

haklı mıyım?

Peki, WordPress web sitenizden gönderdiğiniz tüm e-postaları takip edip edemeyeceğinizi hiç merak ettiniz mi?

Evet, doğru, gönderilen e-posta zamanı, teslimat durumu, alıcı davranışı ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm önemli e-posta verilerini belirlemenizi sağlayan bir e-posta günlükleri seçeneği vardır.

Ancak, tüm e-postalarınızın ve bildirimlerinizin durumunu WordPress kontrol panelinizden kolayca izleyebilmeniz ve gerekli iyileştirmeleri (gerekirse) yapabilmeniz için önce WordPress web sitenizde e-posta günlüğünü etkinleştirmelisiniz.

Bunu yapmanın en uygun yolu, adlı bir eklentiyi entegre etmektir. “WP Posta SMTP” web sitenizde e-posta günlüklerini etkinleştiren ve e-posta hakkında tam bilgi sağlayan WordPress sitenizde teslimat durumu ve takip raporları.

Bu gönderide, bu harika eklentiyi kullanarak web sitenizde WordPress e-posta günlükleri oluşturma adımlarında size yol göstereceğiz.

Ancak kurulum sürecine dalmadan önce, eklentiye ve plan fiyatlandırmasına ve özelliklerine kısa bir genel bakışa bakalım. O halde lafı fazla uzatmadan başlayalım.

WP Mail SMTP Eklentisi (Giriş)

WP Mail SMTP, diğer önde gelen WordPress eklentileri WPForms, MonsterInsights, OptinMonster, SeedProd ve RafflePress’i geliştiren aynı ekip tarafından geliştirilen eklentidir.

Birçok SMTP eklenti seçeneği mevcut olmasına rağmen, WP Mail SMTP, WordPress web siteleri için en popüler SMTP eklentilerinden biridir. Sadece gerçeğine bakarak popülaritesini anlayabilirsiniz. 2 milyon web sitesi dünyanın her yerinde kullanın.

Bu eklentiyi yükleyerek, web siteniz aracılığıyla gönderdiğiniz her e-postanın ve bildirimin durumunu izlemenizi sağlayan bir e-posta günlükleri seçeneği vardır. Ayrıca, e-posta tesliminde daha fazla verimlilik sağlamak için WP Mail SMTP eklentisi, tüm WordPress e-postalarınızı kimlik doğrulama kullanarak bir SMTP sunucusu üzerinden göndermenize olanak tanır.

Uygun kimlik doğrulaması yapılmalıdır, aksi takdirde e-posta SPAM klasörüne gidecek veya hiç teslim edilmeyecektir.

Artık e-posta teslim edilebilirliği konusunda endişelenmeyin, bu eklentiyi kullanmanın bir sonraki bölümde tartışacağımız pek çok başka faydası da var.

Özelliklerle Planlayın ve Fiyatlandırın

WP Mail SMTP WordPress eklentisi, kullanıcıları için hem ücretsiz hem de premium plan seçenekleri sunar. Genel olarak, ücretsiz planın işlevselliği sınırlıdır, web sitenize yeni başlıyorsanız, ücretsiz planı kullanmayı düşünebilirsiniz.

Ancak, durum böyle değilse ve e-posta teslim edilebilirliği konusunda ciddi endişeleriniz varsa, premium plana geçmenizi öneririz çünkü bu, e-posta teslim edilebilirliğini artırma konusunda size çok yardımcı olacak gerçekten önemli bazı ekstra özellikler sağlar.

Premium planlar söz konusu olduğunda, bu eklenti ile birlikte gelir 4 plan seçeneği. Bir bakalım.

WP Mail SMTP Eklenti Planı ve Fiyatlandırması

1. Profesyonel Plan – Bu, size maliyeti olan WP Mail SMTP’nin başlangıç ​​planıdır. 49 $/ay (normalde 99$/ay). Bu plan, yalnızca bir web siteniz varsa uygun olacaktır. E-posta Kontrolü, E-posta Günlüğü ve büyük SMTP sağlayıcıları için destek dahil olmak üzere tüm önemli özellikler bu plana dahildir.

2. Elit Planı – Bu planın size maliyeti 99$/ay (normalde 149$/ay). Pro planına dahil olan özelliklere ek olarak, bu plan DNS kurulumunu, Mailgun hizmeti yapılandırmasını ve Beyaz Eldiven Kurulumunu içerir.

3. Geliştirici Planı – Bu planın size maliyeti 199$/ay (normalde 249$/ay). Bu plan, eklentiyi tüm özelliklere sahip 20’ye kadar web sitesinde kullanmanıza izin verir.

4. Acente Planı – Bu planın size maliyeti 399$/ay (normalde 449$/ay). Bu plan, eklentiyi tüm özelliklere sahip 100’e kadar web sitesinde kullanmanıza izin verir. Her şey plan fiyatlandırması ve özelliklerle ilgili. Daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, plan fiyatlandırması ve özellikler dahil olmak üzere buradan kontrol edebilirsiniz.

WP Mail SMTP Eklentisini Kullanarak WordPress E-posta Günlükleri Nasıl Kurulur

WordPress E-posta Günlükleri

Bu bölümde, bir web sitesi için WordPress E-posta Günlüklerini nasıl kuracağınızı öğreneceksiniz, böylece e-posta günlüklerini doğrudan WordPress panonuzdan izleyebilir ve (gerekirse) uygun eylemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanmak WP Posta SMTP Eklentisi, web sitenizdeki WordPress e-posta günlüklerini üç basit adımda yapılandırabilirsiniz.

  • WP Mail SMTP Eklentisini Kurun
  • WordPress E-posta Günlüklerini Etkinleştirin
  • WordPress E-posta Günlüklerini Görüntüle

Adım 1: WP Mail SMTP Eklentisini Kurun

Eklentinin premium lisansını satın aldıysanız öncelikle eklentinin zip dosyasını indirmelisiniz.

Bunu yapmak için yapmanız gerekenler WP Mail SMTP hesabınıza giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra, şuraya gidin: indirme bölümü ve üzerine tıklayın WP Mail SMTP’yi İndirin Eklentinin zip dosyasını indirmek için düğme.

WP Mail SMTP Eklentisi İçin İndirme Düğmesi

Şimdi, eklentiyi kurmak istediğiniz WordPress hesabınıza giriş yapın.

Ardından, sol taraftaki menüye gidin ve Eklentiler » Yeni Ekle » Eklenti Yükle seçenek. Şimdi basitçe zip dosyasını yükleyin daha önce indirdiğiniz eklentinin ve etkinleştirin.

WordPress Eklentilerini Yükleyin

WP Mail SMTP eklentisini kurduktan sonra artık WordPress panonuza gidebilirsiniz.

Hızlı not – WP Mail SMTP ekibinin eklentiyi sizin için yapılandırmasına izin vermeyi tercih ederseniz, bu durumda, tüm kurulum ve yapılandırma sürecini sizin için üstlenecekleri Beyaz Eldiven Kurulumu seçeneğine bakın.

2. Adım: WordPress E-posta Günlüklerini Etkinleştirin

Şimdi tekrar WordPress kontrol panelinizden sol taraftaki menüye gidin ve WP Mail SMTP » Ayarlar. Bundan sonra, üzerine tıklayın E-posta günlüğü sekmesi.

WordPress E-posta Günlüğünü Açın

Bir sonraki ekranda, bir seçenek bulacaksınız “Günlüğü Etkinleştir”. Bu, web siteniz tarafından gönderilen tüm e-postaları/bildirimleri takip edecek olan seçenektir. Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde, aşağıdaki bilgileri takip edebileceksiniz.

  • E-posta durumu (gönderildiyse)
  • Tarih ve saat gönderildi
  • Konu satırı
  • Gönderenin e-posta adresi
  • Ek sayısı (formlarınızda ekler etkinse)
  • Kullanılan posta seçenekleri
  • İçerik türü, MIME vb. gibi diğer teknik ayrıntılar.

şimdi etkinleştir Günlüğü Etkinleştir seçeneğine tıklayarak seçin. Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde, orada adı verilen yeni bir seçenek göreceksiniz. E-posta İçeriğini Günlüğe Kaydet.

E-posta Günlüğü Seçenekleri

seçerseniz E-posta İçeriğini Günlüğe Kaydet seçeneği, sitenizdeki tüm e-posta içeriği günlüğe kaydedilir. Bu bilgiler, diğer ayrıntılarla birlikte e-posta günlüğünde bulunabilir.

Günlük E-posta İçeriğini etkinleştirme kararı tamamen size bağlıdır. Bu ayarın etkinleştirilmesi isteğe bağlıdır ve e-posta günlüğünü etkinleştirmek için gerekli değildir.

Son olarak, WordPress’in web sitenizde otomatik olarak e-posta günlükleri oluşturabilmesi için Ayarları Kaydet’e tıklamanız gerekecektir.

Ayarları Kaydet E-posta Günlüğü

Hızlı not – Günlük E-posta İçeriğini etkinleştirmek istiyorsanız, buna gerçekten ihtiyacınız olup olmadığı konusunda çok dikkatli düşünün. Bu şekilde, e-posta içeriği sitenizin veritabanında düz metin olarak (şifrelenmemiş) saklanacaktır.

3. Adım: WordPress E-posta Günlüklerini Görüntüleyin

Web Siteniz için WordPress e-posta günlüklerini görüntülemek ve analiz etmek istiyorsanız, WordPress kontrol panelinize gidin ve sol taraftaki menüye gidin. Sonra şuraya git WP Mail SMTP » E-posta Günlüğü.

Burada e-posta günlüklerinizin listesini bulacaksınız. Listenin en üstünde, en son gönderilen e-postaları görebilirsiniz.

E-posta Girişi WP Mail SMTP

WordPress E-posta Günlükleri için WP Mail SMTP Eklentisi kurmakla ilgilidir.

Şimdi hepsini yaptın…

Web sitenizde WordPress e-posta günlüklerini etkinleştirmek ve bunları görüntülemek harika bir ilk adımdır!

Tebrikler!

WordPress E-posta Günlükleri Üzerine Son Düşünceler

Yukarıda tartıştığımız gibi, bir blogunuz, küçük bir web siteniz veya bir e-ticaret siteniz olsun, e-posta teslim edilebilirlik sorunları ana endişe kaynağıdır. Gönderdiğiniz tüm e-postaların teslim edildiğinden emin olmak çok önemlidir. Ancak, e-posta durumunuzu istediğiniz zaman, istediğiniz yerde izlemek için artık WordPress e-posta günlüklerini kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda, WP Mail SMTP eklentisini kullanarak WordPress web sitenizde kolayca e-posta günlüklerini nasıl kuracağınızı ayrıntılı olarak açıkladık.

WP Mail SMTP eklentisini hiç kullandınız mı? Aşağıda yorum yapın ve ne düşündüğünüzü bana bildirin!

Ayrıca bu gönderiyi daha fazla kişiye ulaşabilmesi için arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmanızı öneririz. Ayrıca, başka sorularınız veya endişeleriniz varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

WordPress E-posta Günlükleri

Eğlendin mi! Lütfen paylaşın

Source link

alt reklam
sidebar reklam kodu
sidebar reklam kodu